hírek : BM Parc Sagunt Mondi-Békéscsabai ENKSE 26-24 (14-16)

BM Parc Sagunt Mondi-Békéscsabai ENKSE 26-24 (14-16)

2009. november 8. vasárnap 16.00 órakor
Városi Sportcsarnok, Békéscsaba
1500 néző
Játékvezetők: Aco Nikolov, Gjoko Kolevszki (Macedónia)

BM Parc Sagunt gólszerzői: Veronica Cuadrado Dehesa 2, Milicia Danilovic 9 (6), Olga Laiuk 7 (1), Beatriz Escribano 4, Julia Garbarenko 3, Noelia Oncina Moreno 1.

Mondi-Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Szekeres 2 (1), Rácz 6, Nikolayenko 6, Tóth 7, Bódi 2, Kocsis 1.

Hétméteres: 7/8 ill. 1/3.

Kiállítás: 10 perc ill. 8 perc.

Végig fej-fej mellett haladt a két csapat, s a tegnapi döntetlen (30-30) után nyitott maradt a küzdelem mindkét fél számára. Az 1. félidőben a spanyolok vették kezükbe az irányítást, a Békéscsaba végig szorosan felzárkózott, majd a 16. percben egyenlítettek (9-9). A 21. percben már kétgólos előnyt szerzett a Békéscsaba (10-12), és egy újabb felzárkózást követően kétgólos magyar előnnyel zárult a félidő.

A második játékrész 21. percéig vezetett a Békéscsaba , majd a 21. percre elfogyott az előny (21-21). A 13. perctől a 27. percig nem tudott gólt szerezni a Békéscsaba, amit a rutinos nemzetközi csapat azonnal kihasznált, és a javára fordította a mérkőzést, ezzel megérdemelten kivívták a továbbjutást az EHF-kupában.

A mérkőzés eredményének alakulása: 1. félidő 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 6. perc 3-3, 4-3, 5-3, 5-4, 10. perc 6-4, 7-4, 8-4, 8-5, 8-6, 8-7, 14. perc 8-8, 8-9, 9-9, 17. perc 9-10, 9-11, 10-11, 10-12, 11-12, 12-12, 13-12, 13-13, 13-14, 13-15, 14-15, 30. perc 14-16 2. félidő 14-17, 14-18, 6. perc 14-19, 15-19, 16-19, 17-19, 18-19, 18-20, 19-20, 13. perc 19-21, 20-21, 21. perc 21-21, 22-21, 23-21, 27. perc 24-21,24-22, 24-23, 25-23, 26-23, 26-24.

Santiago De La Morena, a BM Parc Sagunt elnöke a mérkőzést követően elmondta, a klub gazdasági helyzetéből adódóan komoly kockázatot vállaltak a két mérkőzés Magyarországon való megrendezésével.
"Az első félidőben sok hibát vétettünk, és a védekezés is sokkal gyengébb volt. A két csapat között azt gondolom az döntött, hogy a Békéscsabának volt egy 15 perces szakasza, amikor nem tudott gólt lőni. El kell mondjam, a Békéscsaba fiatal csapat, és tudtuk, hogy nagyon jól szerepelnek a bajnokságban, ma a két csapat között az volt a különbség, hogy a meghatározó helyzetekben csapatunknak nem remegett meg a keze."

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón Milicia Danilovic, a két mérkőzés legeredményesebb játékosa (a két találkozón összesen 21 gólt szerzett) köszönetét fejezte ki csapata nevében a békéscsabai klubnak a sikeres rendezésért.
Fiatal, tehetséges gárdának látják a Mondi-Békéscsabai ENKSE csapatát, s mivel még fiatalok, bízik abban, hogy hamarosan ismét találkoznak majd nemzetközi megmérettetésen.

Mátéfi Eszter hangsúlyozta, újonc csapatként elsődleges cél az volt az EHF-kupában, hogy minél több fordulót teljesítsenek a lányok.
"Sajnálom, hogy nem tudtunk továbbjutni, de nagyon nagy nemzetközi rutinnal rendelkező csapat győzött le minket. A mérkőzésen volt egy tízperces szakasz, amikor nem tudtunk gólt lőni, ez megpecsételte a sorsunkat, és az ellenfél ezt könyörtelenül kihasználta."

Fülöp Csaba, az egyesület gazdasági vezetője mindenképpen jó döntésnek tartja, hogy a két mérkőzést Békéscsabán rendezzék meg.
"Mindkét találkozót kiváló hangulat uralta, izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzést láthatott szombaton és vasárnap is a kilátogató 1500-1500 néző."

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak