hírek : Magyar Kupa bronzérmet nyert a Békéscsaba

Magyar Kupa bronzérmet nyert a Békéscsaba

Helyszín: Helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok, Győr.

Magyar Kupa mérkőzés a 3. helyért végeredmény:
31-29 (13-13) / hétméteresekkel.
A rendes játékidőben: 27-27.

3. hely: Mondi-Békéscsabai ENKSE
4. hely: ASA-Consolis Hódmezővásárhely

A tegnapi elődöntő egygólos – Ferencváros ellen elszenvedett – veresége után a Békéscsaba igazolta, hogy sikerült összeszednie magát. Nagyon jól kezdte az első félidőt a bajnokságban is évek óta riválisa ellen a lila-fehér csapat, a 10. percben már 6-3-ra vezettek a csabai lányok. A Hódmezővásárhely azonban a félidő utolsóperceiben összefogott és pontos játékkal rukkolt elő, így a félidő végén 13-13-ra zárkózott fel Wolf Alexandra vezetésével a Vásárhely. A mérkőzést számos hétméteres és kiállítás tarkította, majd a második félidőt a Hódmezővásárhely ott folytatta, ahol abbahagyta. 15-18-at is mutatott az eredményjelző, és a Békéscsaba a küzdésben jeleskedett ezekben a percekben. A 49. percre sikerült felzárkóznia a csapatnak (23-23), majd felváltva estek a gólok. Az 52. percben Mózes-Rácz Emese megkapta a harmadik kétperces kiállítását, így piros lappal kizárták a további játékból. A mérkőzés hajrájában a tegnapi Fradi elleni hasonló helyzetből az utolsó percben ma jobban jött ki a lila-fehér csapat, s a sikeres védekezésnek köszönhetően megőrizték a 27-27-es döntetlen eredményt a 60. perc végén. Ekkor hétméteres dobásokkal folytatódott a találkozó. Sopronyi Anett büntetőjével 27-28, majd Szekeres Klára hibázott. Kudor Kitti 27-29-re módosította az eredményt, amikor is Kisfaludy szépített 28-29. Varga lövését Tóth Zsanett hárította 28-29, ezt követően Takács Bernadett egyenlített a büntető értékesítésével 29-29. Wolf Alexandra kapufára dobta a hetesét 29-29, majd Olha Nikolayenko fordított 30-29, és Koroknai ekkor hibázott 30-29. Tóth Katalin hétméterese már csak növelte a különbséget, hiszen ő dobott utoljára ebben a csatában 31-29.

Mondi-Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Nikolayenko 9 (2), Takács 2, Szekeres 5 (2), Kelemen 1, Mózes-Rácz 5 (2), Kisfaludy 1, Tóth 3, Bódi 1.

ASA-Consolis HNKC gólszerzői: Kudor 6, Wolf 12 (4), Sopronyi 1, Fülöp 3, Tamás 1, Takács 1, Koroknai 2.

Hétméteresek: 6/7 ill. 4/6.

Kiállítások: 14 perc ill. 6 perc.

Mátéfi Eszter (Békéscsaba): - Ennek a meccsnek a legnagyobb nehézsége az volt, hogy a tegnapi csalódottságot feloldjuk. Bénítólag hatott a csapat több játékosára a kupaszereplés rutintalansága. Sok esetben az emberelőnyeinket nem tudtuk kihasználni, viszont két alkalommal emberhátrányban is tudtunk gólt szerezni. Leeresztettünk az első félidő végén, ezzel felhoztuk magunkra az ellenfelet. Fáradtság jelei is mutatkoztak, és a félidőben elmondtam a lányoknak, hogy próbálom majd forgatni a csapatot, de kértem, hogy tegyenek meg mindent a második félidőben. Az is gondot jelentett, hogy nagyon sok kiállítást kaptunk, ez rengeteget kivett a játékosokból, mégis volt olyan emberhátrányunk, amit sikerült kivédekeznünk, és tudatos gólokat lőnünk. A mai utolsó támadást sikerült kivédekeznünk, így talán a hétméteres lövések megkezdése előtt lélektani előnybe kerültünk. Nem jól sikerült a hétméteres párharc kezdése, hiszen Abramovics kivédte Szekeres Klára lövését, aztán fordítottunk, és úgy érzem, megérdemelten győztünk.

Szekeres Klára (Békéscsaba átlövő): - Örülök, elfáradtam. Jól kezdtünk, de magunkra hoztuk az ellenfelet. Nagyon kellett küzdenünk, futottunk az eredmény után, de végül jól alakult. Kellett a küzdeni tudásunk. A hétmétereseknél hibáztam, bánt is nagyon. Ezért vagyunk jó csapat, mert kisegítjük egymást a bajban. Én segítettem nekik a mérkőzés közben, ők pedig kijavították a hibámat a büntetők lövésekor.

Dankó Ervin (Hódmezővásárhely): - Nem érzem, hogy hiányzott volna valami a mai mérkőzésből. A találkozó elején nem vettük fel a ritmust, de a második félidőben mi domináltunk. A meccs esélyese mindenképpen a Békéscsaba volt, a hétmétereseknél a kimaradt harmadik büntetőnk után elbizonytalanodtak a többiek is. Mi voltunk az esélytelenebbek. Tudtam, ha erre kerül a sor, ezt az öt lövőt fogom odaállítani lőni, mert ők azok, akik az edzéseken a legtöbbet gyakorolják a hetes lövést. Kudor Kittinek a félidőben annyit mondtam, hogy ne talpról lőjön, hanem többet vállalkozzon egy-egy ellen. Azt gondolom, hogy a csapatom első sora nem a 10. helyen állhatna a bajnokságban, de van olyan mérkőzés, amikor nem tudjuk hozni azt a formát, amit tudunk, ennek ellenére remélem, hogy a legjobb nyolc csapat között leszünk a magyar bajnokságban.

A mérkőzés alakulása: 1-0; 1-1; 2-1; 3-1; 3-2; 4-2; 4-3; 5-3; 10.p. 6-3; 6-4; 7-4; 7-5; 8-5; 8-6; 9-6; 10-6; 11-6; 11-7; 11-8; 11-9; 12-9; 27.p. 12-10; 12-11; 13-11; 13-12; 13-13.

13-14; 13-15; 33.p. 14-15; 14-16; 14-17; 15-17; 15-18; 16-18; 16-19; 17-19; 18-19; 18-20; 18-21; 42.p. 19-21; 19-22; 45.p. 20-22; 21-22; 21-23; 22-23; 49.p. 23-23; 23-24; 51.p. 24-24; 24-25; 25-25; 25-26; 57.p. 26-26; 26-27; 27-27.

Hétméteres lövések: Sopronyi 27-28; Szekeres 27-28; Kudor 27-29; Kisfaludy 28-29; Varga 28-29; Takács 29-29; Wolf 29-29; Nikolayenko 30-29; Koroknai 30-29; Tóth 31-29.

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal