Békéscsabai ENKSE- DVSC-Korvex 26-29 (13-12)

SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. nemzetközi felkészülési kézilabda torna.

Időpont: 2010. augusztus 15. 11.00 óra.
Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok (200 néző).
Játékvezetők: Nagy Ferenc, Túróczy József.

Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Drávai 1, Leposava 7, Nikolayenko 8 (3), Szekeres 2, Kelemen 5, Hajduch 1, Bódi 2.

DVSC-Korvex gólszerzői: Szabó 3, Kazai 3, Bogdanovic 4 (2), Bognár 1, Hornyák 4, Sopronyi 3 (1), Csáki 6, Juhász 3, Bulath 1, Borbás 1.

Hétméteresek: 3/4 ill. 3/5.

Kiállítások: 2 perc ill. 8 perc.

A SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. nemzetközi felkészülési torna döntőjében a két hazai csapat küzdelmét láthatták a kilátogató nézők. Szoros első félidőt követően a Békéscsaba Veress Zsuzsanna védéseivel tehetett szert egygólos vezetésre. A második játékrészben a Loki öt perc elteltével már egyenlített is, és a fej-fej melletti küzdelem még a 42. percben is tartott. A debreceni előnyt Kelemen Éva góljaival sikerült kevesebbre faragni, de a pontos és fegyelmezett játéknak köszönhetően látványos, kombinatív játékkal tudott győzni a DVSC.

A mérkőzés eredményének alakulása:

1. félidő: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1, 4-2, 5-2, 5-3 (10. perc), 5-4, 6-4, 6-5, 6-6 (14. perc), 7-6, 7-7, 8-7, 9-7, 9-8, 9-9 (23. perc), 10-9, 10-10, 11-10, 11-11, 12-11, 12-12, 13-12.

2. félidő: 14-12, 14-13, 15-13, 15-14, 15-15 (35. perc), 15-16, 16-16, 16-17, 17-17, 17-18, 18-18, 19-18, 19-19 (42. perc), 19-20, 20-20, 20-21, 20-22, 21-22, 21-23, 22-23, 22-24, 23-24, 24-24 (54. perc), 24-25, 24-26, 25-26, 25-27, 25-28 (28. perc), 26-28, 26-29.

A torna végeredménye: 1. DVSC-Korvex 6 pont, 2. Békéscsabai ENKSE 2 pont, 3. Toulon St Cyr Var Handball 2 pont, 4. U Jolidon Cluj-Napoca 2 pont.

A torna helyezettjeinek és a legjobb játékosoknak járó díjakat Nicola Santini, a SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. projektmenedzsere adta át. Gólkirálynő: Olha Nikolayenko (25 gól) – Békéscsabai ENKSE, Legjobb kapus: Triffa Ágnes – DVSC-Korvex, Legjobb játékos: Christine Mwasesa – Toulon St Cyr Var Handball, Legjobb hazai játékos: Veress Zsuzsanna (kapus) – Békéscsabai ENKSE.

A kupagyőztes Debrecen csapatának trénere Köstner Vilmos elmondta, úgy készültek erre a hétvégére, mintha Bajnokok Ligája selejtező lenne.
"Ahhoz hasonló erősségű ellenfelekkel találkoztunk ezen a két napon, mintha a BL selejtező lenne, és a körülményekhez szoktatás szempontjából is hasonló volt a helyzet, ezért ennek megfelelően igyekeztünk készülni. Szakmailag igen értékesnek tartom ezt a három mérkőzést. A franciák ellen jó meccset játszottunk, aztán a fáradtság kiütközött. A Kolozsvár ellen az első, a Békéscsaba ellen a második félidőben játszottunk azon a színvonalon, amit szeretnék látni a csapatomtól. Sok olyan dolog van még, amin van időnk javítani. Elégedett vagyok a megszerzett hat ponttal, a lányok akarati hozzáállása és fizikális állapota is megfelelő volt. Támadásban a gyorsaságunk és kombinációs készségünk mindhárom csapat ellen érvényesülni tudott, de sokat kell még fejlődnünk általában a játékban, és a beállósok megjátszásában."

Mátéfi Eszter, a hazai csapat edzője is értékelte a három mérkőzést.
"Igyekeztünk egy jó színvonalú nemzetközi tornát rendezni. A résztvevő csapatok visszajelzése alapján ez sikerült is. Szakmailag mindenképp jó volt, számunkra a felkészülésen van a hangsúly a formába hozás időszakában. Olyan csapatokkal játszhattunk meccset, mint a francia bajnok, aki indul a Bajnokok Ligájában, a Debrecen, aki Bl selejtező résztvevője, így kemény és küzdelmes mérkőzéseket tudtunk játszani. Ezek a találkozók rávilágítottak a hibákra. A védekezésünk az elmúlt éveknek megfelelően jó, viszont a támadójátékban a lábmunkán, a támadások tempóján és a helyzetek kihasználásán kell javítani. A torna másik nagy célja az új játékosok beépítése volt mind a rendszerjátékokba, mind a védekezésbe. Örömteli, hogy sokan kilátogattak a mérkőzésekre annak ellenére, hogy felkészülési tornáról lévén szó, és a hétvégi meleg ellenére a kézilabdát választották. Jövő hét végén Kolozsvárra utazunk szintén egy felkészülési tornára, ahol két román csapat – a házigazda Kolozsvár és a Zilah – mellett a Székesfehérvár ellen játszunk majd."

Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal    *****    Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!